federacja zielonych

www.zieloni.w.pl

CO TO JEST WIWISEKCJA I NA CZYM POLEGA ? Wiwisekcja - badania na zwierzętach HAMUJE postęp medycyny-np. ASPIRYNA przez wiele lat nie była stosowana(ZABIJA PSY). To pseudonaukowe oszustwo - stosowane zamiast wiarygodnych (lecz droższych) testów np. klinicznych, mikroskopowo na próbkach tkanek i komórek ("in vitro") w celu dopuszczenia do sprzedaży nieskutecznych leków, szkodliwych kosmetyków itp.

www.fwz.jawsieci.pl/wobroniezwierzat/index.htm GALERIA OKRUTNYCH ZDJĘĆ: www.fwz.jawsieci.pl/okrutnezdjecia/index.htm

Zapraszam do dyskusji i nadsyłania opinii na ten temat - e-mail: : fzbialystok@wp.pl

ZOBACZ TAKŻE:

www.empatia.pl

www.fwz.jawsieci.pl

www.viva.org.pl

www.animal-liberation.pl

www.klubgaja.pl

www.peta.org

więcej informacji: www.fwz.jawsieci.pl/protestujemy-wiwisekcja/index.htm co możesz zrobić: www.fwz.jawsieci.pl/naszeakcje-opis/index.htm#wiwi

Pamiętaj: Kosmetyki nie testowane na zwierzętach są oznaczone specjalnym znaczkiem (biały króliczek na tle czarnego trójkąta).

Wiwisekcja

http://hyperreal.info/~fa/index.php?d=public&x=zwierzaki&id=98 www.wolfpunk.most.org.pl/vivi.htm

LISTA OK! jest czołową światową listą produktów nietestowanych na zwierzętach www.piekno-bez-okrucienstwa.jawsieci.pl/listaok/index.htm

Przykładowe produkty nietestowane dostępne w Polsce: www.ok.jawsieci.pl/pl-polska/index.htm

Testowane na zwierzętach czy nie www.hyperreal.info/~fa/index.php?d=public&x=zwierzaki&id=230

Spis firm nie testujących na zwierzętach www.hyperreal.info/~fa/index.php?d=public&x=zwierzaki&id=99

"Cruelty-free products"

www.seva.sotiko.pl/vege/crufree.htm

CIERPIENIE NA SPRZEDAŻ www.hyperreal.info/~fa/index.php?d=public&x=zwierzaki&id=262

Wiwisekcja przeprowadzana na zwierzętach jest ich okrutnym maltretowaniem i zagładą. Takie testy we współczesnym świecie, gdzie istnieje wiele metod alternatywnych, nie są potrzebne, a istnieją jedynie na skutek archaicznych przepisów.

Opowiadam się za całkowitym zakazaniem takich praktyk w Polsce!

www.piekno-bez-okrucienstwa.jawsieci.pl/protest

KAMPANIA "PIĘKNO BEZ OKRUCIEŃSTWA!" www.piekno-bez-okrucienstwa.jawsieci.pl/kampania/index.htm

WIWISEKCJA. Jak podaje ,,Słownik wyrazów obcych” – to zabieg operacyjny, wykonywany na żywym zwierzęciu. Każdego roku miliony zwierząt – króliki, szczury, psy, małpy, świnki morskie, myszy, koty, ptaki, ryby, płazy są poddawane okrutnym zabiegom: zadaje się im rany lub zdziera skórę, by w tak przygotowane części ciała wcierać substancje toksyczne. Obserwuje się skurcze, porażenia – trwa to aż do śmierci.

Na zwierzętach testuje się prawie wszystko: leki, środki chemiczne, kosmetyki, broń...

Podrażnia się np. oczy królików (pomimo oczywistego faktu, że oczy królików różnią się od ludzkich), co powoduje ich wypalenie – zwierzę nie potrafi pozbyć się substancji drażniącej. Wyniki takich prób są jednak wykorzystywane do ustalenia bezpiecznych dawek dla człowieka.

Każdego roku na uczelniach medycznych powtarzane są bezsensowne testy, by udowodnić po raz setny to co od dawna wiadomo, i co można zastąpić dokładniejszymi nagraniami wideo.

WIWISEKCJA - PSEUDONAUKOWE OSZUSTWO -Skuteczność badań na zwierzętach w odniesieniu do człowieka:

Użycie zwierząt jako eksperymentalnego modelu człowieka musi dać fałszywe wyniki, gdy takie badania mówią nam o zwierzętach, podczas gdy my potrzebujemy wiedzy o ludziach! Poszczególne gatunki różnie reagują na te same substancje, np.:

Aspiryna: lek dla ludzi – trująca dla kotów i psów

Penicylina: bardzo dobry antybiotyk – zabija świnki morskie

Choloform: środek znieczulający – zabójczy dla psów

Morfina: środek uspokajający- wywołuje agresję kotów i myszy

Strychnina: trucizna dla ludzi – nieszkodliwa dla świnek morskich

Muchomor: trujący dla człowieka – nieszkodliwy dla królika

Arsen: trucizna dla ludzi- mało szkodliwy dla owiec

LUDZIE OFIARAMI WIWISEKCJI

Do kontrowersyjnych należą testy leków na zwierzętach – nie zabezpieczają konsumentów przede niebezpiecznymi produktami, lecz służą do zabezpieczania się korporacji przed odpowiedzialnością prawna. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ocenia , że jedynie 200 leków wystarczyłoby do efektywnego zwalczania chorób, zaś 26 jest niezbędnych dla zdrowia. Tysiące lekarstw o takich samych składnikach , a różniących się tylko nazwami produkowane jest dla zwiększenia zysku firm farmaceutycznych. Gdyby sprawdzić je przy użyciu prawdziwych metod naukowych, ich nieefektywność byłaby oczywista. Contregan – środek uspokajający , zanim został wycofany ze sprzedaży spowodował 100 tys. urodzeń kalekich dzieci i około 10 tys. poronień. Mexaform –środek na przeczyszczenie powodował chorobę SMON – w Japonii 200 tys. ludzi utraciło wzrok i władzę w nogach. Thalidomid (osławiony środek uspokajający dla kobiet w ciąży) - wywołał falę ponad 10 tys. narodzonych zdeformowanych dzieci. Z tych samych powodów wycofano że sprzedaży miedzy innymi: Zonax , Flenax , Osmosin , Flosint , Eroldin , Corenkażdy z tych leków spowodował poważne skutki uboczne i wypadki śmiertelne, mimo że przeszedł pomyślnie testy na zwierzętach i został dopuszczony do sprzedaży. Testy na zwierzętach hamują często postęp medyczny, gdy wywołują u zwierząt efekty uboczne, które nie miałyby miejsca u ludzi. Aspiryna przez wiele lat nie była dopuszczona do produkcji, gdyż powodowała uboczne efekty u psów. Są również niebezpieczne dla ludzi (rozwój inżynierii genetycznej).

ALTERNATYWY WIWISEKCJI

Testy i próby przeprowadzane na komórkach i tkankach ludzkich, fragmentach naskórka czy pojedynczych komórkach przy pomocy precyzyjnych metod mikroskopowania, programy komputerowe – są pewniejszym źródłem informacji. Nagrania wideo czy też zmagazynowane już zdobytych wyników pozwala uniknąć tych samych eksperymentów.

Kosmetyki i leki naturalne są często bezpieczniejsze i skuteczniejsze niż syntetyczne - nie zawierają trujących związków (takich jak metale ciężkie i zw. rakotwórcze).

PRAWDZIWA I WIARYGODNA NAUKA - O LUDZIACH

Użycie zwierząt jako eksperymentalnego modelu człowieka jest nienaukowe. W procesach dydaktyki i badaniach powinno się wykorzystywać obserwacje zabiegów wykorzystywanych na ludziach przez doświadczonych lekarzy w warunkach klinicznego leczenia oraz praktykę kontaktów z pacjentami.

Jeśli miałbyś kłopoty z odnową doświadczeń na zwierzętach lub z wyborem kosmetyków skontaktuj się z nami (nie zapomnij o znaczku na odpowiedź).

Zaprotestuj! Swoją postawą, stylem życia, udostępniając te informacje znajomym, wpływając na polityków i media! Wyślij swój protest! To naprawdę przynosi efekt! Jeśli oburza cię okrucieństwo wiwisekcji, wyślij apel e-mailem do np. polskich władz i mediów! www.piekno-bez-okrucienstwa.jawsieci.pl/protest

inne apele i protesty: www.fwz.jawsieci.pl/zaprotestuj

PYTANIA DOTYCZĄCE INFORMACJI I PORAD NA TEMAT EKOLOGII, OCHRONY ŚRODOWISKA, CYWILIZACJI, ZDROWIA, SPOŁECZEŃSTWA, CYWILIZACJI, ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU PROSIMY KIEROWAĆ DO: Stowarzyszenie Federacja Zielonych w Białymstoku SIEDZIBA: ul. Rumiankowa 14/4 15 - 665 Białystok tel. (085) 66 11 434 BIURO: ul. Rumiankowa 20, 15 - 665 Białystok tel. (085) 66 11 812 ("ZIELONY TELEFON FEDERACJI ZIELONYCH") e - mail: fzbialystok@wp.pl

Zostań członkiem wspierającym Stowarzyszenia Federacja Zielonych w Białymstoku: wpłać składkę (20 pln) lub dowolną darowiznę (najlepiej przelewem na konto Stowarzyszenia: BANK OCHRONY ŚRODOWISKA ODDZIAŁ W BIAŁYMSTOKU nr r-ku: 15401216 - 50412 - 27006 - 00), otrzymasz ulotki, plakaty, foldery, nalepki, kolorowanki, biuletyny, koszulki itp.

Jeśli chcesz aktywnie zaangażować się w prace Stowarzyszenia Federacja Zielonych w Białymstoku po próbnym okresie członkowstwa wspierającego możesz zostać członkiem zwyczajnym: brać udział w szkoleniach, wycieczkach, praktykach, stypendiach, stażach, uzyskać możliwości pracy, (tworząc lokalny odział Stowarzyszenia Federacja Zielonych) doradztwa, nauki...

Zawarte powyżej stwierdzenia są subiektywnymi opiniami autorów, których ocenę i wiarygodność pozostawiamy czytelnikowi. Prezentujemy je zgodnie z prawem do swobody wypowiedzi i wolności posiadania własnych przekonań i poglądów. Zastrzegamy, że z tego powodu nie ponosimy jakiejkolwiek odpowiedzialności za faktyczne i domniemane szkody spowodowane (jakoby) poprzez przedstawienie tych subiektywnych przekonań i poglądów. W razie jakichkolwiek wątpliwości ZAMIESZCZAMY SPROSTOWANIA. KOPIOWANIE, REPRODUKOWANIE, POWIELANIE I WYKORZYSTYWANIE CZĘŚCI LUB CAŁOŚCI INFORMACJI ZAWARTYCH W TYM DOKUMENCIE W FORMIE ELEKTRONICZNEJ. MECHANICZNEJ CZY JAKIEJKOLWIEK INNEJ BEZ PISEMNEJ ZGODY WYDAWCY JEST ZABRONIONE I PODLEGA OCHRONIE PRAWA AUTORSKIEGO. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE - RAFAŁ KOSNO I STOWARZYSZENIE FEDERACJA ZIELONYCH W BIAŁYMSTOKU (C) 2004 r. KOPIOWANIE, POWIELANIE W JAKIKOLWIEK SPOSÓB I W JAKIEJKOLWIEK FORMIE CAŁOŚCI LUB CZĘŚCI (W TYM TEKSTÓW, ZDJĘĆ, GRAFIK, WYKRESÓW, DANYCH ITD.) WYŁĄCZNIE PO UZYSKANIU PISEMNEJ ZGODY.