RECENZJA WYSTAWY http://www.ziemiaznieba.pl/

WYSTAWA ZIEMIA Z NIEBA

Internetowa Wystawa "Ziemia z Nieba" www.ziemiaznieba.pl

Wystawy tego typu maja przeważnie dwie wady: przedstawiają zdjęcia albo zbyt szczegółowe (pseudo - dokumentalne) co uniemożliwia uchwycenie szerszego kontekstu, albo pełnie niezwykłości, niesamowitych efektów, niespotykanych widoków, gry świateł, krajobrazu - zbyt oczarowujące by stać sie materiałem do zrozumienia otaczającego nas świata (maniera "National Geographic" - coś co daje pseudo - wiedzę i tak naprawdę oddala nas od zrozumienia pewnych zjawisk skupiając sie na pustej fascynacji egzotyka, odrealniając prezentowane miejsca, ludzi i ich kulturę - świat). W internetowej wystawie "Ziemia z Nieba" www.ziemiaznieba.pl . ZDJĘCIA SĄ CZĘSTO ZBYT CUKIERKOWE, PRZESŁODZONE, a np. zdjęcia lotnicze poprzez dystans uniemożliwiają odkrycie prawdy. stwarza to zbytnie wrażenie odrealnienia, spłycenia spojrzenia, takich "ckliwych" widokówek będących ilustracją mającą pewnie przyciągnąć widzów do obejrzenia reklam i patronatów firm, osób i instytucji które niekoniecznie podejmują jakąkolwiek działalność na rzecz poprawy stanu środowiska, stosownie do oczekiwań i potrzeb. Na szczęście Internetowa Wystawa "Ziemia z Nieba" www.ziemiaznieba.pl oprócz zdjęć zawiera trochę informacji na temat lepszej przyszłości i sytuacji świata, ochrony środowiska http://www.ziemiaznieba.pl/files/str-oZiemi.htm. Jest nawet część poświęcona wizji rozwoju, kierunkom przełamania kryzysu i rozwiązaniom prowadzących do lepszego, bezpieczniejszego, sprawiedliwszego świata http://www.ziemiaznieba.pl/files/str-oZ-rozw_ekolog.htm, opracowanych częściowo na podstawie materiałów zawartych na naszych stronach Stowarzyszenia Federacja Zielonych w Białymstoku www.zieloni.w.pl i www.fzbialystok.republika.pl. Do tego trochę zbyt skomplikowana przeglądarka uniemożliwia oglądanie kilku stron jednocześnie zaczynając z jednej strony startowej co jest nieco niewygodne. Pomimo wszystko polecam !

INFORMACJE O STANIE ZIEMI I ŚRODOWISKA:

http://www.ziemiaznieba.pl/files/str-oZiemi.htm

KIERUNKI ROZWOJU ŚWIATA PROWADZĄCE DO LEPSZEGO ŚWIATA

http://www.ziemiaznieba.pl/files/str-oZ-rozw_ekolog.htm

LINKI DO INNYCH STRON

http://www.ziemiaznieba.pl/files/str-linki.htm

 

 Zawarte powyżej stwierdzenia są subiektywnymi opiniami autorów, których ocenę i wiarygodność pozostawiamy czytelnikowi. Prezentujemy je zgodnie z prawem do swobody wypowiedzi i wolności posiadania własnych przekonań i poglądów. Zastrzegamy, że z tego powodu nie ponosimy jakiejkolwiek odpowiedzialności za faktyczne i domniemane szkody spowodowane (jakoby) poprzez przedstawienie tych subiektywnych przekonań i poglądów. W razie jakichkolwiek wątpliwości ZAMIESZCZAMY SPROSTOWANIA.

KOPIOWANIE, REPRODUKOWANIE, POWIELANIE I WYKORZYSTYWANIE CZĘŚCI LUB CAŁOŚCI INFORMACJI ZAWARTYCH W TYM DOKUMENCIE W FORMIE ELEKTRONICZNEJ. MECHANICZNEJ CZY JAKIEJKOLWIEK INNEJ BEZ PISEMNEJ ZGODY WYDAWCY JEST ZABRONIONE I PODLEGA OCHRONIE PRAWA AUTORSKIEGO

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE - RAFAŁ KOSNO I STOWARZYSZENIE FEDERACJA ZIELONYCH W BIAŁYMSTOKU (C) 2002 r i 2003 r. KOPIOWANIE, POWIELANIE W JAKIKOLWIEK SPOSÓB I W JAKIEJKOLWIEK FORMIE CAŁOŚCI LUB CZĘŚCI (W TYM TEKSTÓW, ZDJĘĆ, GRAFIK, WYKRESÓW, DANYCH ITD.) WYŁĄCZNIE PO UZYSKANIU PISEMNEJ ZGODY.