federacja zielonych

www.zieloni.w.pl www.zieloni.osiedle.net.pl

STRONY INFORMACYJNE NA TEMAT: EKOLOGII, OCHRONY ŚRODOWISKA, CYWILIZACJI PROWADZONE PRZEZ:STOWARZYSZENIE FEDERACJA ZIELONYCH W BIAŁYMSTOKU siedziba: ul. Rumiankowa 14/4 15 - 665 BIAŁYSTOK tel. (085) 66 11 434 BIURO; ul. Rumiankowa 20, 15 - 665 BIAŁYSTOK tel. (085) 66 11 812 ("ZIELONY TELEFON FEDERACJI ZIELONYCH) E- MAIL: fzbialystok@wp.pl EKOLOGIA-OCHRONA ŚRODOWISKA-EKOROZWÓJ-ŚCIEŻKI ROWEROWE- TRANSPORT-OCHRONA PRZYRODY-EDUKACJA-SPOŁECZEŃSTWO- ZDROWIE-GOSPODARKA-WEGETARIANIZM-NAUKA -CYWILIZACJA-POSTĘP-INNOWACJE-DORADZTWO

EDUKACJA SEKSUALNA-ZDROWO, BEZPIECZNIE-PO LUDZKU

ZDECYDOWALIŚMY SIE UTWORZYĆ SPECJALNY DZIAŁ POŚWIĘCONY EDUKACJI SEKSUALNEJ ZE WZGLĘDU NA DUŻE OBCIĄŻENIE FUNKCJONUJĄCYMI NIEPOROZUMIENIAMI, UPRZEDZENIAMI, TABU DOTYCZĄCYMI TEJ SFERY RELACJI SPOŁECZNYCH.

WRAZ Z ROZWOJEM CYWILIZACJI, WYDŁUŻENIEM DŁUGOŚCI ŻYCIA I POPRAWĄ WARUNKÓW I STANDARDU, WZROSTEM ZAMOŻNOŚCI SEKS PRZESTAŁ PEŁNIĆ ROLĘ TYLKO I WYŁĄCZNIE PROKREACYJNĄ.

TŁUMIENIE POPĘDU SEKSUALNEGO, NIE MAJĄCE ZBYT WIELE Z JEGO ROZSĄDNYM KONTROLOWANIEM, OBECNE W WIELU SYSTEMACH RELIGIJNYCH I SPROWADZAJĄCE SIĘ DO OSTENTACYJNEJ (CZĘSTO FAŁSZYWĄ I PRZEPEŁNIONEJ HIPOKRYZJĄ) NEGACJI TEJ SFERY RELACJI, OKREŚLANEJ JAKO ZŁA, BRUDNA, NIEMORALNA PROWADZI DO SZEREGU PATOLOGII JAK GWAŁTY, NADUŻYCIA I MOLESTOWANIE SEKSUALNE, WYKORZYSTYWANIE OSÓB SŁABSZYCH, NIELETNICH I ZNAJDUJĄCYCH SIE W TRUDNEJ SYTUACJI, PROSTYTUCJA, NIEPOŻĄDANE CIĄŻE, ABORCJE- SFERA SEKSU OBJĘTA TABU SKUTKUJE W POLSCE M.IN. NIEPORÓWNYWALNYM Z INNYMI KRAJAMI ZACHODNIEJ EUROPY WSKAŹNIKAMI UMIERALNOŚCI KOBIET NA RAKA PIERSI I SZYJKI MACICY, A MĘŻCZYZN NA SCHORZENIA PROSTATY.

Z DRUGIEJ STRONY LANSOWANIE SEKSU TYLKO JAKO EKSKLUZYWNEJ ROZRYWKI JEST PO PROSTU NIEPRAWDZIWE I NIEAUTENTYCZNE, PROWADZI DO SZEREGU ROZCZAROWAŃ I ZAGROŻEŃ.

TAK JAK DO WSZYSTKIEGO TAKŻE DO SEKSU POTRZEBNE JEST PO PROSTU RACJONALNE PODEJŚCIE OPARTE NA WIEDZY, FAKTACH

WŁAŚCIWYM ZDROWYM MODELEM PARTNERSKICH RELACJI JEST WZAJEMNE POSZANOWANIE UCZUĆ I ZROZUMIENIE POTRZEB Z ZACHOWANIEM LUDZKIEJ GODNOŚCI.

PODEJŚCIE NIE OBCIĄŻONE UPRZEDZENIAMI I MITAMI, ZARÓWNO OPIERAJĄCYMI SIE NA NEGACJI I ODRZUCENIU PODSTAWOWEJ WIEDZY Z TEJ DZIEDZINY, JAK I UROJENIAMI CZY NIERZECZYWISTYMI OCZEKIWANIAMI.

SEKS TO TYLKO SEKS, RELACJE MIĘDZYLUDZKIE OPIERAĆ POWINNY SIĘ NA SZEREGU INNYCH CZYNNIKÓW ZE SFERY PRAW CZŁOWIEKA

(JAK CHOCIAŻBY POSZANOWANIU WOLNOŚCI- NIE UPRZEDMIATAWIAJĄCEMU PODEJŚCIU DO INNYCH), WŁAŚCIWYCH WARUNKACH, CZASIE I MIEJSCU.

WRESZCIE NAJWAŻNIEJSZE-ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

NASZE ZACHOWANIA NIE POWINNY RANIĆ UCZUĆ, DÓBR OSOBISTYCH GODNOŚCI I WOLNOŚCI INNYCH.

ZAŁOŻENIE RODZINY, DECYZJA O WYCHOWANIU DZIECI POWINNA BYĆ DECYZJĄ ŚWIADOMA I PRZEMYŚLANĄ, WYNIKAJĄCĄ Z WYBORU, NIE Z PRZYPADKU-DLA DOBRA DZIECI I POZOSTAŁYCH CZŁONKÓW SPOŁECZNOŚCI.

TEMATY TABU: PODNIECONE KOBIETY RODZĄ ŁATWIEJ- CZY PODNIECENIE POMAGA PRZY PORODZIE ?!

KOMENTOWANY MATERIAŁ (ZOBACZ TEKSTY I ZDJĘCIA

AUDYCJA NA KANALE DISCOVERY 22.10.2002 GODZ.23.00-24.00

www.discoveryeurope.com

CZY PODNIECENIE POMAGA DZIECKU I MATCE PRZY PORODZIE ?

W ŚWIETLE NOWEJ KONTROWERSYJNEJ TEORII-TAK, I NIE JEST TO KWESTIĄ SZCZEGÓLNIE ODPYCHAJĄCEJ PERWERSJI.

PODNIECENIE SEKSUALNE, ORGAZM TO W ŚWIETLE FIZJOLOGICZNYM ZBIÓR OKREŚLONYCH PROCESÓW I REAKCJI ORGANIZMU - W TYM WYPADKU ZWIĄZANYCH Z DZIAŁANIEM GRUP HORMONÓW, NAPIĘCIEM BĄDŹ ROZLUŹNIENIEM OKREŚLONYCH GRUP MIĘŚNI, TEMPEM METABOLIZMU ETC.

DZISIEJSZE METODY RODZENIA OPIERAJĄ SIĘ CZĘSTO NA PRZYMUSIE, SAM PORÓD JEST PROCESEM SZTUCZNYM, BOLESNYM DLA MATKI I NIEBEZPIECZNYM DLA DZIECKA. Z POMOCĄ PRÓBUJE PRZYJŚĆ FARMAKOLOGIA (MIEJSCOWE ZNIECZULENIA, ODPOWIEDNIE ŚRODKI HORMONALNE).

NA SZCZĘŚCIE W DZIEDZINIE GINEKOLOGII I POŁOŻNICTWA NASTĄPIŁ DUŻY POSTĘP ZWIĄZANY ZE WZROSTEM HIGIENY, DRASTYCZNYM SPADKIEM UMIERALNOŚCI MATEK I NIEMOWLĄT (W STOSUNKU DO NP. ŚREDNIOWIECZA NIKT NP. NIE STOSUJE METOD PRZYPOMINAJĄCYCH HORROR JAK DEPTANIE KOBIETOM PO BRZUCHU BY PRZYSPIESZYĆ PORÓD CZY "CESARSKIE CIĘCIE" ŚMIERTELNE DLA MATKI W TROSCE O PRZYSPIESZENIE PORODU CESARSKIEGO LUB KRÓLEWSKIEGO POTOMKA).

OBECNIE JEDNAK CORAZ WIĘKSZE NADZIEJE WIĄŻE SIĘ Z NOWYM PODEJŚCIEM DO PORODU I CAŁOŚCI SFERY ŻYCIA INTYMNEGO, TRAKTOWANYM NIE JAKO PROCES CHOROBOWY, PATOLOGICZNY, LECZ JAKO NATURALNY STAN BĘDĄCY WYRAZEM ZDROWIA ORGANIZMU.

ŚWIADOMY PORÓD, SZKOŁY RODZENIA PRZYGOTOWUJĄCE MATKI DO AKTYWNEGO UCZESTNICTWA W PORODZIE, TRAKTOWANIE CIĄŻY JAKO PROCESU WYNIKAJĄCEGO Z WYBORU, W KTÓRYM RODZICE NIE SĄ PRZEDMIOTAMI LECZ JEDNOSTKAMI ODPOWIADAJĄCYMI I PRZEJMUJĄCYMI KONTROLĘ NAD SYTUACJĄ I WYDARZENIAMI TO TENDENCJE WYNIKAJĄCE ZE WZRASTAJĄCEGO DOŚWIADCZENIA W TEJ DZIEDZINIE.

ZAPOWIEDZI (JUŻ WKRÓTCE:)

WYCHOWANIE: JAK PRZEKAZYWAĆ WZORCE ZACHOWAŃ SPOŁECZNYCH

CO WPŁYWA NA PODEJMOWANE DECYZJE: OTOCZENIE, WARUNKI, PRZESZKODY, MOŻLIWOŚCI, BARIERY- WYBORY I ICH DETERMINANTY...

ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO WSPÓŁPRACY I OPRACOWYWANIA STRON WWW.ZIELONI.W.PL - OCZEKUJEMY NA CIEKAWE TEKSTY, ZDJĘCIA, ILUSTRACJE ZWIĄZANE TEMATYCZNE Z ZAWARTOŚCIĄ STRON WWW.ZIELONI.W.PL - KONTAKT: fzbialystok@wp.pl

 

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE-RAFAŁ KOSNO I STOWARZYSZENIE FEDERACJA ZIELONYCH W BIAŁYMSTOKU (C) 2002 r. KOPIOWANIE, POWIELANIE W JAKIKOLWIEK SPOSÓB I W JAKIEJKOLWIEK FORMIE CAŁOŚCI LUB CZĘŚCI (W TYM TEKSTÓW, ZDJĘĆ, GRAFIK, WYKRESÓW, DANYCH ITD.) WYŁĄCZNIE PO UZYSKANIU PISEMNEJ ZGODY.