federacja zielonych

www.zieloni.w.pl

POLSKA WERSJA FILMU PRZESTRZEGAJĄCEGO PRZED PRZEMYSŁOWA HODOWLĄ ZWIERZĄT "MEATRIX" www.themeatrix.com/polish okrucieństwo, skażenie środowiska, zagrożenie zdrowia konsumentów epidemiami chorób odzwierzęcych - w Wielkiej Brytanii do tej pory na skutek spożycia mięsa tzw. "wściekłych krów" - wołowiny zarażonej BSE zmarło około 140 osób na tzw. "gąbczaste zwyrodnienie mózgu" (tzw. "chorobę kanibali" - powodującą postępujący paraliż, utratę świadomości), a także zubożenie terenów wiejskich i bankructwo tradycyjnego rolnictwa. Mimo fałszywych zapewnień polityków o rzekomym bezpieczeństwie polskiej żywności (m.in. z partii "Zieloni 2004") w Polsce wykryto także przypadki choroby "wściekłych krów", a co bardziej przerażające znając polski lekceważący stosunek do prawa, przepisów i norm (szczególnie sanitarnych) można przypuszczać, że epidemia przebiega w ukryciu...Pora spojrzeć na rzeczywistość i przestać żyć w złudzie kłamstwa - hodowla zwierząt to katastrofa dla środowiska, jedzenie mięsa to nie tylko okrucieństwo i morderstwo, to również samobójstwo

Zapraszam do dyskusji i nadsyłania opinii na ten temat - e-mail: : fzbialystok@wp.pl

www.themeatrix.com/polish

http://www.themeatrix.com/polish/action

 

http://www.themeatrix.com

http://www.gracelinks.org

Związek Zawodowy “Samoobrona” zainicjował kampanię przeciw Smithfieldowi w 2000 roku, pomagając Instytutowi Ochrony Zwierząt w dystrybucji 8 tysięcy kaset wideo “Świnia Trojańska” w całej Polsce. Związek opublikował jeszcze jeden "anty-smithfieldowski" film, stawia opór tej korporacji w Warszawie i na prowincji (niestety, polskie małe gospodarstwa zanieczyszczają środowisko w podobnym sposób, tylko w "mniejszej skali" - w tym przypadku to wybór pomiędzy "złym" i "gorszym"

http://www.samoobrona.home.pl/ pages/10.Multimedia/07.Spoty/ 07.smithfield.mpg

http://www.halat.pl/meatfactory.html

 

"Świński film" Metro 1 czerwca 2004 roku

Tucznik Leo za namową Morfeusza rusza do walki w obronie świńskich braci. Teraz Polacy mogą przyłączyć się do bojkotu hodowli przemysłowej!

W internecie od wczoraj dostępna jest polska wersja filmu " Meatrix" opowiadającego o zwierzęcym "Matriksie", w którym beztroskie życie świnek jest zagrożone. Film ma uzmysłowić Polakom okrucieństwo hodowli przemysłowej: brak świeżego powietrza, światła i stłoczenie w oborach wywołuje u zwierząt agresję. Przez to hodowcy okaleczają zwierzęta, by nawzajem nie robiły sobie krzywdy (np. kurczakom obcina się dzioby).

- Chcemy sprowokować pytanie, skąd pochodzi żywność, którą kupujemy w sklepach - mówi Marek Kryda z Instytutu Ochrony Zwierząt. - Na świecie zmusza się krowy, by były kanibalami, tak powstał problem BSE. Polska nie jest wyjątkiem.

Morfeusz w filmie mówi: “To wy, klienci, trzymacie w rękach prawdziwą władzę. Zatrzymajcie tryby hodowli przemysłowej. Wierzcie, istnieje wiele innych metod”. Instytut Ochrony Zwierząt uważa, że jedyną metodą walki o humanitarne traktowanie tuczników jest uświadomienie konsumentów. Dlatego umieścili apel: “Domagamy się usunięcia z półek Waszych sklepów wyrobów firmy Animex/Smithfield występujących ze znakami towarowymi: »Krakus «, »Yano «, »PEK «, »Tygryski «”.

Film jest w internecie pod adresem www.themeatrix.com/polish

http://serwisy.gazeta.pl/ metro/1,50145,2104524.html

"Meatrix" w obronie zwierząt Gazeta Wyborcza 1 czerwca 2004 roku

Obejrzyj film "Meatrix" - flash, 1,39MB http://bi.gazeta.pl/im/2103/m2103664.swf

Prosiak z wiejskiego gospodarstwa dostaje do wyboru: niebieską tabletkę, by pozostać w swoim "raju", albo czerwoną, dzięki której pozna całą prawdę o Meatriksie - świecie produkcji mięsa

Prosiak łyka czerwoną i przenosi się do hodowli przemysłowej, gdzie w mroku, w ciasnych kojcach wegetują tysiące stłoczonych świń karmionych antybiotykami i hormonami, żeby szybciej przybywały na wadze i nie chorowały. Widzi duszące się w klatkach kury i to, jak obcina się im dzioby specjalną gilotyną, żeby się w tłoku nie raniły. Widzi, jak gnojowica z przemysłowych hodowli zatruwa środowisko. Wstrząśnięty postanawia walczyć.

Wczoraj na konferencji prasowej pokazem animowanego filmu "Meatrix" Instytut Praw Zwierząt i producent filmu - amerykańska organizacja ekologiczna GRACE - rozpoczęły akcję, w trakcie której chcą m.in. informować konsumentów o warunkach, w jakich hodowane są zwierzęta, z których mięso i wędliny produkują poszczególne firmy.

- Okrucieństwo wielkoprzemysłowych hodowli to kwestia ekonomii - minimalizacja kosztów i maksymalizacja zysków. Jeśli konsumenci odmówią kupowania mięsa i jaj od firm, które nie przestrzegają norm humanitarnego traktowania i ochrony środowiska, to ekonomia wymusi na tych firmach zmiany - mówi Marek Kryda z Instytutu Ochrony Zwierząt.

Film "Meatrix" można obejrzeć na www.gazeta.pl http://serwisy.gazeta.pl/kraj/ 1,34317,2103103.html

Dzięki pomocy Instytutu Ochrony Zwierząt, wysłał : Jurek Duszyński "Pomoc Ludziom i Zwierzętom" Ruch Społeczno-Ekologiczny tel. kom. 0 504 609 797 j.duszynski@rsepliz.most.org.pl www.zielonapolska.org.pl

PYTANIA DOTYCZĄCE INFORMACJI I PORAD NA TEMAT EKOLOGII, OCHRONY ŚRODOWISKA, CYWILIZACJI, ZDROWIA, SPOŁECZEŃSTWA, CYWILIZACJI, ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU PROSIMY KIEROWAĆ DO: Stowarzyszenie Federacja Zielonych w Białymstoku SIEDZIBA: ul. Rumiankowa 14/4 15 - 665 Białystok tel. (085) 66 11 434 BIURO: ul. Rumiankowa 20, 15 - 665 Białystok tel. (085) 66 11 812 ("ZIELONY TELEFON FEDERACJI ZIELONYCH") e - mail: fzbialystok@wp.pl

Zostań członkiem wspierającym Stowarzyszenia Federacja Zielonych w Białymstoku: wpłać składkę (20 pln) lub dowolną darowiznę (najlepiej przelewem na konto Stowarzyszenia: BANK OCHRONY ŚRODOWISKA ODDZIAŁ W BIAŁYMSTOKU nr r-ku: 24-1540-1216-2001-4405-0412-0001), otrzymasz ulotki, plakaty, foldery, nalepki, kolorowanki, biuletyny, koszulki itp.

Jeśli chcesz aktywnie zaangażować się w prace Stowarzyszenia Federacja Zielonych w Białymstoku po próbnym okresie członkowstwa wspierającego możesz zostać członkiem zwyczajnym: brać udział w szkoleniach, wycieczkach, praktykach, stypendiach, stażach, uzyskać możliwości pracy, (tworząc lokalny odział Stowarzyszenia Federacja Zielonych) doradztwa, nauki...

Zawarte powyżej stwierdzenia są subiektywnymi opiniami autorów, których ocenę i wiarygodność pozostawiamy czytelnikowi. Prezentujemy je zgodnie z prawem do swobody wypowiedzi i wolności posiadania własnych przekonań i poglądów. Zastrzegamy, że z tego powodu nie ponosimy jakiejkolwiek odpowiedzialności za faktyczne i domniemane szkody spowodowane (jakoby) poprzez przedstawienie tych subiektywnych przekonań i poglądów. W razie jakichkolwiek wątpliwości ZAMIESZCZAMY SPROSTOWANIA. KOPIOWANIE, REPRODUKOWANIE, POWIELANIE I WYKORZYSTYWANIE CZĘŚCI LUB CAŁOŚCI INFORMACJI ZAWARTYCH W TYM DOKUMENCIE W FORMIE ELEKTRONICZNEJ. MECHANICZNEJ CZY JAKIEJKOLWIEK INNEJ BEZ PISEMNEJ ZGODY WYDAWCY JEST ZABRONIONE I PODLEGA OCHRONIE PRAWA AUTORSKIEGO. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE - RAFAŁ KOSNO I STOWARZYSZENIE FEDERACJA ZIELONYCH W BIAŁYMSTOKU (C) 2004 r. KOPIOWANIE, POWIELANIE W JAKIKOLWIEK SPOSÓB I W JAKIEJKOLWIEK FORMIE CAŁOŚCI LUB CZĘŚCI (W TYM TEKSTÓW, ZDJĘĆ, GRAFIK, WYKRESÓW, DANYCH ITD.) WYŁĄCZNIE PO UZYSKANIU PISEMNEJ ZGODY.